WYBIELANIE ZĘBÓW

 

Każdy z nas marzy o pięknych, lśniących, równych i proporcjonalnych zębach. Idealny uśmiech to także ten “hollywoodzki”, czyli śnieżnobiały. Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Celem wybielania jest usunięcie przebarwień z powierzchni zębów oraz głębszych przebarwień wynikających z przedostawania się czynników barwiących w mikropęknięcia szkliwa. Przebarwienia powierzchniowe można usunąć za pomocą skalingu (usunięcie kamienia nazębnego) i piaskowania. Natomiast przebarwienia głębokie wymagają profesjonalnego zabiegu wybielania zębów. Niestety osoby pijące dużo kawy, herbaty czy wina, a także palacze, mimo nawet najbardziej precyzyjnej higieny i najdroższych na rynku past wybielających, nie są w stanie przywrócić swoim zębom pierwotnej bieli.

 

W gabinecie Stomatologia Wawro-Pampuszko oferujemy naszym Pacjentom wybielanie nakładkowe. Sami testowaliśmy różne metody, zaś ta, z naszego doświadczenia, okazała się najbardziej skuteczna. Efekt wybielania nakładkowego był najbardziej zadowalający, a wręcz spektakularny.

 

Pacjent otrzymuje od nas wykonane w laboratorium protetycznym specjalne, indywidualne nakładki oraz żel ze środkiem wybielającym o stężeniu 10% lub 16%. Pacjent zakłada nakładki z żelem na noc. Żel wnika w kanaliki zębiny i usuwa przebarwienia. Tę czynność trzeba powtarzać przez około 2 tygodnie ale efekt wybielania pozostaje widoczny nawet przez 5 lat.

 

Wybielanie jest procesem bezpiecznym, nie niszczy szkliwa. Nakładki raz wykonane służą pacjentowi przez wiele lat. Może z nich korzystać wielokrotnie. Przed ważnymi wydarzeniami może „odświeżyć” efekt białych zębów zakładając je na 1-2 noce.