PROTETYKA

Leczenie protetyczne to dział stomatologii, który zajmuje się rozwiązywaniem problemów z zakresu braków tkanek zębowych oraz całych zębów. Brak choćby jednego zęba to poważny problem zdrowotny, który utrudnia także funkcjonowanie na co dzień. Taka sytuacja może prowadzić do powstawania nieprawidłowości zgryzu czy zaniku kości. Oprócz tego, ubytki w uzębieniu to także wstydliwy problem, przez który wielu naszych Pacjentów traci pewność siebie i zaniedbuje swoje życie towarzyskie z obawy przed zauważeniem wstydliwego problemu.

 

Z drugiej strony, protetyka oferuje także szereg możliwości z zakresu poprawy estetyki zębów, czyli stanowi jeszcze jedną z dróg do osiągnięcia pięknego i zdrowego uśmiechu, o którym marzy każdy z nas! Protetyka to nic innego, jak wykonywanie specjalistycznych uzupełnień, które całkowicie zastępują utracone z różnych powodów zęby lub odbudowują tkanki posiadanych zębów. Uzupełnienia protetyczne to nie tylko tradycyjne protezy, ale także licówki, korony, wkłady (inlay), nakłady (onlay), mosty czy struktury mocowane do implantów.

 

W naszym gabinecie wykonujemy bardzo szeroki zakres prac protetycznych:

  • korony i mosty na podbudowie metalowej, złotej i z tlenku cyrkonu
  • licówki
  • protezy szkieletowe
  • protezy na zasuwach lub zatrzaskach
  • protezy teleskopowe
  • protezy akrylowe
  • protezy oparte na implantach

 

Wszystkie uzupełnienia, które wykonujemy w gabinecie Stomatologia Wawro-Pampuszko przygotowywane są w sposób precyzyjny. Wykorzystujemy najlepsze materiały, dzięki czemu implementowane uzupełnienia w niczym nie różnią się od naturalnych, posiadanych przez Pacjenta zębów: mają taki sam kolor, kształt, połysk, proporcję i strukturę. Z tą różnicą, że nie niszczą się tak, jak te naturalne.