ORTODONCJA

 

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości w zakresie ustawienia zębów. Co ważne, nie są to problemy natury tylko i wyłącznie estetycznej. Nieprawidłowo ustawione zęby są bardziej podatne na próchnicę i odkładanie się kamienia nazębnego oraz bardziej narażone na paradontozę. Oprócz tego utrudniają także codzienne funkcjonowanie, higienę, a także źle wpływają na ogólną samoocenę naszych Pacjentów, zmieniając estetykę twarzy.

 

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się w celu „wyprostowania” zębów i skorygowania odstępów między nimi. W wielu wypadkach leczenie ortodontyczne jest tylko wstępem do leczenia protetycznego lub implantologicznego. Wszystko jednak powinno zacząć się od diagnostyki każdego, indywidualnego problemu. Każdy organizm jest inny, dlatego inna jest także droga leczenia każdego z naszych Pacjentów, o czym należy pamiętać. Leczenie ortodontyczne zaczynamy więc od obszernego wywiadu, opisania nieprawidłowości i badania klinicznego. Następnie pobieramy wyciski, dokumentujemy stan uzębienia, wykonując niezbędne zdjęcia. Dla uzyskania najlepszego efektu, regularnie zapraszamy naszych Pacjentów na wizyty i konsultacje przez cały czas trwania leczenia, jak i po nim.

 

W naszym gabinecie Stomatologia Wawro-Pampuszko oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych, przy wykorzystaniu aparatów stałych i ruchomych, zakładanych od strony wargowej lub językowej.