MIKROMOTOR ENDODONTYCZNY VDW SILVER

 

Mikromotor endodontyczny VDW Silver to zaawansowane technologicznie urządzenie, które w naszym gabinecie Stomatologia Wawro-Pampuszko wykorzystujemy podczas zabiegów leczenia endodontycznego, potocznie nazywanego kanałowym. Używany przez naszych specjalistów mikromotor jest niezwykle przyjazny w obsłudze, a co ważne - jako jedyny umożliwia pracę z obrotami "w przód i w tył", wymaganymi w systemie RECIPROC®.

Mikromotor endodontyczny służy do mechanicznego opracowania kanałów leczonego zęba. Celem tego właśnie opracowywania jest usunięcie chorej miazgi, czyli nerwu oraz bakterii, a także poszerzenie kanału. Końcówki robocze naszego urządzenia są giętkie i bardzo precyzyjne. Dzięki temu dostosowują się do kształtu danego kanału i gwarantują maksymalną dokładność opracowania. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ pozostawienie w kanale choćby śladowych ilości bakterii mogłoby spowodować powstanie stanu zapalnego i konieczność powtórnego leczenia.

Dobry sprzęt w rękach wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny leczenia problemów z zębami pozwala przeprowadzać zabiegi skuteczne, dokładne, choć krótkie, a jednocześnie bezbolesne i komfortowe dla Pacjenta.