Endometr RAYPEX 6

 

Endometr RAYPEX 6, podobnie jak mikromotor endodontyczny, to zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystywane przy leczeniu endodontycznym, czyli kanałowym. To, co wyróżnia urządzenie znanej niemieckiej marki elektronicznie lokalizuje wierzchołek korzenia, pozwalając precyzyjne określić długośœci kanału.

Innowacyjne systemy, które pozwalają na bardzo dokładne określenie długości kanałów zębowych. To szczególnie ważne w leczeniu endodontycznym, ponieważ dzięki temu nasi lekarze ze Stomatologii Wawro-Pampuszko dokładnie wiedzą, jakiej długości narzędzi użyć do ich opracowywania. To sprawia, że zabieg jest krótki i nie sprawia zbędnego dyskomfortu, a całe leczenie skuteczne.

Użycie narzędzi zbyt krótkich może narazić Pacjenta na nawrót choroby i ból. W takim wypadku kanał nie zostanie opracowany na całej długości i pozostaną w nim resztki bakterii, które mogą spowodować powstanie kolejnego stanu zapalnego i konieczność powtórzenia procedury leczenia. Z kolei użycie narzędzi zbyt długich może prowadzić do uszkodzenia tkanek wokół korzenia. Wykorzystanie endometru RAYPEX 6 pozwala nam uniknąć obu tych zagrożeń i kompleksowo zadbać o naszych Pacjentów.